Jde-li o vašeho psa, záleží na všem 

 

Společná hraPamatujte...
nejlepší dárek, jaký můžete svému psovi dát, je váš čas.


 

Koupili jste svému psovi inteligentní hračku a on ji už zná "jako své boty" a už ho to tak nebere? Nezoufejte! Hračka může ještě dobře posloužit i jiným domácím mazlíčkům...


NAŠE ČLÁNKY » Léčení magnetismem
Magnetismus pro zdraví

 

Je paradoxem doby, že magnetoterapie, která statisticky vykazuje ze všech dosud známých léčebných metod nejvyšší míru úspěšnosti, nejmenší míru rizika a nákladnost, je stále metodou poslední volby.

MUDr. Dagmar Kisser

póly magnetuLéčivé účinky magnetických látek jsou známy již velmi dlouho. Již ve starém Řecku se léčily potíže s klouby pomocí rudy zvané magnetovec. Tato magnetická hornina se těžila u města Magnézia, od něhož magnety dostaly svůj název.

U nás se používání magnetoterapie v humánní medicíně rozšířilo v 70. a 80. letech 20. století zejména díky Dr. Jeřábkovi a Dr. Chvojkovi.

Magnetoterapie se používá téměř ve všech oborech medicíny jako důležitá součást komplexní terapie.

póly magnetu a magnetické polePrincipem působení statického magnetického pole na organizmus je to, že buňky jsou slabými magnety s oběma polarizacemi, což je dáno účinky magnetického pole Země o indukci 0,6 Gaussů. Toto magnetické pole je stálou součástí životního prostředí člověka i zvířat. Jsou-li buňky vystaveny magnetu o síle 300 a více Gaussů, přjmou polarizaci tohoto magnetu. Říkáme pak, že buňky jsou zmagnetizovány. Na podkladě zmagnetizování pak dochází k nejrůznějším elektromagnetickým a biochemickým změnám v buňkách, které mohou příznivě ovlivňovat systém kosterní, svylový, imunitní, hormonální, zažívací, krevného oběhu i nervový.

Léčivé účinky magnetu je možno shrnout do šesti základních oblastí:

  • analgecický (tiší bolest a umožňuje snížit medikaci tlumící bolest)
  • myorelaxační (uvolňuje svalové křeče)
  • vasodilatační (rozšířením krevní cévy se následně upravuje průtok krve)
  • detoxikační a urychlující látkovou výměnu
  • protizánětlivý, regenerační a hojivý
  • protiedémový (proti otokům)

 

Permanentní magnetoterapeutické pomůcky obsahují speciální medicínské magnety, které jsou součástí bandáží, podložek a obojků.

  • magnetoterapeutické bandáže se používají při artritidě, revmatizmu, ke zmírnění bolestí, otoků a zánětů kloubů a svalů. Po operacích a úrazech dochází k urychlení hojení až o 50%.
  • magnetoterapeutické podložky podporují klidný spánek, neboť bylo prokázáno, že stejně jako u lidí i u psů a koček podporuje mírné magnetické pole tvorbu melatoninu, který zklidňuje a utišuje; podporován je i imunitní systém a celková regenerace a stabilita armadillo.jpgorganizmu.
  • bodové magnety se nejčastěji používají současně s aukupunkturou či akupresurou k zesílení účinků těchto metod.
  • magnetoterapeutické obojky uvolňují napětí šíjového svalstva a podporují imunitní systém; příznivě ovlivňují krevní oběh a prokysličení krve.

Použití magnetoterapeutických pomůcek doporučujeme konzultovat s vaším veterinárním lékařem.

Nepoužívejte je pro březí feny.

Pamatujte na to, že magnety mají vliv i na další zařízení - záznamová média především. Proto je důsledně držte vzájemně v uctivé vzdálenosti.