Jde-li o vašeho psa, záleží na všem 

Pamatujte...
nejlepší dárek, jaký můžete svému psovi dát, je váš čas.


PickUp/ Uloženka. Nabízíme možnost převzetí zásilky prostřednictvím výdejních míst v provozovnách Uloženky, dep DPD a DPD PickUpech: osobní odběry ve většině větších měst s dlouhou otevírací dobou a na dobře dostupných místech. Lze tento způsob využít i na Slovensko.
Adresy výdejních míst naleznete na webu DPD. Výběr místa přepravy i s otvírací dobou se vám zobrazí při procesu
objednávání.

O připravení zásilky ve výdejním místě budete informováni pomocí SMS. Proto prosím udávejte mobilní čísla nebo čísla na telefony, které umožňují přijímání SMS.


 

Koupili jste svému psovi inteligentní hračku a on ji už zná "jako své boty" a už ho to tak nebere? Nezoufejte! Hračka může ještě dobře posloužit i jiným domácím mazlíčkům...


ROZVÍJÍME POHYB / Physio Rolly

TIP NA ZAČÁTEK: umístěte se s míčem poblíž gauče nebo sedačky a umožněte psovi kdykoliv opustit bezpečně míč na sedačku. Ovšem odměny a pamlsky si nechte jen pokud je pes na míči. Tak bude mít motivaci se na míč vrátit - gauč je sice fajn, ale pamlsky mohou být ještě lepší ;o)

Máte-li zájem o více inspirace, mrkněte se na naše články, co vyšly v roce 2010 v časopise Psí sporty:

Cvičení na gymballech - balancování, zadní končetiny, 
rozvoj motoriky

Začínáme:
1) Dbejte na to, aby byl míč skutečně stabilní. Nechte psa na míč vyskočit samostatně, aby nezískal dojem, že je do něčeho nucený. Pokud se pes bojí vyskočit na velký physioroll, začněte ho navykat na nestabilní ploše nižší, třeba na čočce. Teprve až se tam cití pes dobře, vraťte se na physioroll. Pes by se měl stále cítit příjemně a na cvičení se těšit. Umožněte mu KDYKOLIV míč opustit. Tak se bude cítit, že má nad situací kontrolu a nebude se ničeho obávat.

2) Při cvičení můžete používat pamlsky. Nejlepší výsledky dosáhnete, bude-li pes cvičit vědomě. Tzn. že si bude přesně uvědomovat co dělá a kterou částí těla zrovna hýbe. Přesto ale při cvičení na míči můžete dosáhnout dobrých výsledků i normálním naváděním (luringem). Pes se pohybuje za pamlskem, zdá se na nic jiného nemyslí, než jak získat pamlsek. Ale svalíky mu pracují, jak se natahuje za pamlskem...

Pokročilejší cvičení: Změny poloh ze sedu do lehu a zpět.  Změny poloh ze stoje do sedu a naopak. Veďte hlavu psa za pamlskem k ocasu psa ve všech polohách (stoji, sedu, vleže), na obě strany stejný počet opakování. Nechte psa na míči udělat pomalou otočku, nejprve o 180°, jak si bude pes jistější, tak o 360°, na obě strany stejný počet otoček. Mírně kutálejte s míčem do stran či zepředu dozadu, zatímco pes na míči stojí, sedí nebo leží....

Ještě pokročilejší cvičení:
Nechte psa na míči dělat různé triky – zvedání pacek, panáček, mrtvolka…
Zvedněte psovi jednu přední nohy a opačnou zadní nohu – jak na tento cvik bude zvyklejší, sami ucítíte, že zvednuté nohy nebudou nic vážit a pes přenese váhu na stojící.
Prodlužujte cvičení na míči delší dobu a mírně povolte jištění míče, takže bude o něco pohyblivější.

Důležité upozornění: reklamace nafukovacích pomůcek se vztahuje jen na závady, které vznikly už ve výrobě. Nevztahuje se na žádné poškození mechanické nebo špatným používáním výrobku. Vždy se ujistěte, že míč nepoužíváte na nevhodné podložce (výstupky, kamínky, písek apod). Prasknuté používané míče nelze reklamovat.

Řadit podle 
Výrobce 

Physio roll 30 x 50 cm

naše cena Kč 582,00 (EUR 23,86)