Společná hraPamatujte...
nejlepší dárek, jaký můžete svému psovi dát, je váš čas.


 

Koupili jste svému psovi inteligentní hračku a on ji už zná "jako své boty" a už ho to tak nebere? Nezoufejte! Hračka může ještě dobře posloužit i jiným domácím mazlíčkům...

 1. Úvod
 2. NAŠE ČLÁNKY
 3. Léčení magnetismem
Magnetismus pro zdraví

 

Je paradoxem doby, že magnetoterapie, která statisticky vykazuje ze všech dosud známých léčebných metod nejvyšší míru úspěšnosti, nejmenší míru rizika a nákladnost, je stále metodou poslední volby.

MUDr. Dagmar Kisser

póly magnetuLéčivé účinky magnetických látek jsou známy již velmi dlouho. Již ve starém Řecku se léčily potíže s klouby pomocí rudy zvané magnetovec. Tato magnetická hornina se těžila u města Magnézia, od něhož magnety dostaly svůj název.

U nás se používání magnetoterapie v humánní medicíně rozšířilo v 70. a 80. letech 20. století zejména díky Dr. Jeřábkovi a Dr. Chvojkovi.

Magnetoterapie se používá téměř ve všech oborech medicíny jako důležitá součást komplexní terapie.

póly magnetu a magnetické polePrincipem působení statického magnetického pole na organizmus je to, že buňky jsou slabými magnety s oběma polarizacemi, což je dáno účinky magnetického pole Země o indukci 0,6 Gaussů. Toto magnetické pole je stálou součástí životního prostředí člověka i zvířat. Jsou-li buňky vystaveny magnetu o síle 300 a více Gaussů, přjmou polarizaci tohoto magnetu. Říkáme pak, že buňky jsou zmagnetizovány. Na podkladě zmagnetizování pak dochází k nejrůznějším elektromagnetickým a biochemickým změnám v buňkách, které mohou příznivě ovlivňovat systém kosterní, svylový, imunitní, hormonální, zažívací, krevného oběhu i nervový.

Léčivé účinky magnetu je možno shrnout do šesti základních oblastí:

 • analgecický (tiší bolest a umožňuje snížit medikaci tlumící bolest)
 • myorelaxační (uvolňuje svalové křeče)
 • vasodilatační (rozšířením krevní cévy se následně upravuje průtok krve)
 • detoxikační a urychlující látkovou výměnu
 • protizánětlivý, regenerační a hojivý
 • protiedémový (proti otokům)

 

Permanentní magnetoterapeutické pomůcky obsahují speciální medicínské magnety, které jsou součástí bandáží, podložek a obojků.

 • magnetoterapeutické bandáže se používají při artritidě, revmatizmu, ke zmírnění bolestí, otoků a zánětů kloubů a svalů. Po operacích a úrazech dochází k urychlení hojení až o 50%.
 • magnetoterapeutické podložky podporují klidný spánek, neboť bylo prokázáno, že stejně jako u lidí i u psů a koček podporuje mírné magnetické pole tvorbu melatoninu, který zklidňuje a utišuje; podporován je i imunitní systém a celková regenerace a stabilita armadillo.jpgorganizmu.
 • bodové magnety se nejčastěji používají současně s aukupunkturou či akupresurou k zesílení účinků těchto metod.
 • magnetoterapeutické obojky uvolňují napětí šíjového svalstva a podporují imunitní systém; příznivě ovlivňují krevní oběh a prokysličení krve.

Použití magnetoterapeutických pomůcek doporučujeme konzultovat s vaším veterinárním lékařem.

Nepoužívejte je pro březí feny.

Pamatujte na to, že magnety mají vliv i na další zařízení - záznamová média především. Proto je důsledně držte vzájemně v uctivé vzdálenosti.[CNW:Counter]
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz