Společná hraPamatujte...
nejlepší dárek, jaký můžete svému psovi dát, je váš čas.


 

Koupili jste svému psovi inteligentní hračku a on ji už zná "jako své boty" a už ho to tak nebere? Nezoufejte! Hračka může ještě dobře posloužit i jiným domácím mazlíčkům...

  1. Úvod
  2. K VÝCHOVĚ A VÝCVIKU
  3. Proč naučit psa na postroj
Proč naučit psa na postroj?
Průzkumy ukazují na alarmující fakta

Studie téměř 400 psů používajících obojky provedená švédským behavioristou Andersem Hallgrenem, jeho studenty a chiropraktiky zvířat prokázaly, že:

63% z těchto psů mělo problém na krční páteři
78% psů, kteří měli problémy se sklonem k agresivitě a hyperaktivitě mělo zranění na krční páteři
A nakonec, 91% s problémy na krční pátěři zažilo hrubé škubání vodítkem....

Viz studie vydaná
Animal Behaviour Consultants Newsletter" July,1992 V.9 No 2

proč postrojVe studii se uvádí, že majitelé v předem vyplněných dotaznících neuváděli žádné problémy se zády nebo krkem, přesto u 63 procent chiropraktikové nalezly takové problémy.

Souvislost vyvstává také s vlivem na chování. Problémy s páteří vedou k iritaci psa, která ústí do stresových reakcí, agrese nebo velkého strachu.

Studie se nezabývala takovými problémy, jako poškození hrtanu (vytváření výdutí na hrtanu) nebo poškození štítné žlázy u psů (souvislost také s poruchami chování), které veterináři dávají do souvislosti s používáním obojků rovněž.

Častý argument bývá to, že psovi se postroj nelíbí. Za tím se často skrývá jednoduchý fakt, že pes na nošení postroje nebyl naučený a tak je jeho nasazování nepříjemné pro páníčka i pro psa. Nejlepší je naučit nošení postroje už malé štěňátko. Pak se také stane zcela samozřejmou součástí všech jeho venkovních aktivit a nasazování postroje nebude o nic složitější, než nasazení obojku.

Naučit na postroj psa lze snadno pomocí klikru. Stačí dodržet hlavní zásadu, že se pes nesmí do ničeho nutit a musí mít vždy možnost volby ze situace, která mu začíná být nepříjemná, uniknout. Nabídnete-li mu však adekvátní odměnu, pes se nakonec odhodlá a s postrojem se zkamarádí.

Jako malý přiklad se můžete mrknout na instruktážní video"Get your dog to love his harness"

[CNW:Counter]
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz